Przyjaciele Nazaretu sfinansują remont IOP

Przyjaciele Nazaretu przekazali 50 tys. zł na remont Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego, który mieści się w budynku szpitala przy ul. Batorego w Otwocku.

Umowa między Stowarzyszeniem Przyjaciół Domu Nazaret a prowadzącą ośrodek Fundacją Rodzin Adopcyjnych została podpisana 12 kwietnia 2017 roku. Generalny remont placówki i zakup nowego wyposażenia planowany jest jesienią. W projekcie uczestniczy także Fundacja Medicover.

– Właśnie podpisaliśmy kolejną, trzyletnią umowę z urzędem marszałkowskim, co zapewnia bezpieczeństwo funkcjonowania ośrodka do 2019 roku. Teraz dzięki pomocy Przyjaciół Nazaretu możemy planować remont – mówi Dorota Polańska, dyrektor IOP. – Przyjaciele Nazaretu stali się przyjaciółmi naszych maluchów. Dzeci po remoncie będą oczekiwały na adopcję w lepszych warunkach. Efektami remontu podzielimy się w listopadzie.

W latach 2005 – 2016 Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Nazaret wspierało otwocki dom samotnej matki. W związku z decyzją Sióstr Orionistek o zakończeniu działalności Domu Nazaret, niewykorzystane fundusze Stowarzyszenie przeznaczyło na pomoc fundacjom działającym na rzecz dzieci i rodziny, o czym poinformowało w lutym podczas uroczystego przekazania funduszy w kościele św. Wincentego a’Paulo. W Otwocku poza IOP pomoc otrzymało także Domowe Hospicjum Dziecięce “Promyczek”.

Na zdjęciach:

Dorota Polańska, dyrektor IOP oraz Monika Szczygielska i Anna Strużyńska ze Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Nazaret podczas podpisania umowy.

Pracownicy IOP, Dorota Polańska – dyrektor IOP oraz Marcin Kępiński i Anna Strużyńska ze Stowarzyszenia Przyjaciół Domu Nazaret.